Szukaj
  • Jasmine KP

Trudne pierwsze wyboryNadszedł ten moment - zaręczyliście się !

Po pierwsze przyjmijcie serdeczne gratulacje ! Po drugie weźcie głęboki wdech, ogłoście to najbliższym i nacieszcie się tą ważną chwilą. Kiedy nadejdzie ten czas by zacząć planować jeden z ważniejszych dni w Waszym wspólnym życiu porozmawiajcie o swoich marzeniach. Jeżeli ciężko Wam sprecyzować co Wam się podoba warto poszukać inspiracji w internecie lub wypisać to czego na pewno chcecie uniknąć - każdy taki element połączony z rozmową da wiele wskazówek organizatorowi lub dekoratorowi Waszego ślubu. I pamiętajcie - nie jesteście w stanie uszczęśliwić wszystkich gości - zawsze znajdzie się ciocia, która stwierdzi , że te kwiaty są za bardzo różowe. W tym dniu Wasze marzenia mają być na pierwszym miejscu.

1. Data

Odnośnie daty ślubu istnieje wiele legend. Pierwszą jest ta, że aby małżeństwo było udane powinno zawierać literę "r". Niestety większość z Nas zapomniało dodać, że w czasach kiedy ów przesąd funkcjonował posługiwano się łacińskim nazewnictwem miesięcy, a te, które zawierały magiczną literę "r" pojawiały się w okresie jesienno- zimowym - goście mogli liczyć na sytą ucztę biorąc pod uwagę chłód, który zastępował współczesne chłodziarki. Obecnie pary decydują się na sezon wiosenno- letni. Przy wyborze daty warto się zastanowić czy zależy Wam na szczególnej dacie- może to dzień w którym się poznaliście ? A może Święta Bożego Narodzenia? Warto się zastanowić czy wybór daty ma dla Was szczególne znacznie, ponieważ wybór daty może mieć duży wpływ na całą resztę.

2 Styl

Pierwszym czynnikiem który pomoże Wam wybrać styl ślubu będzie podjęcie decyzji czy ma być on formalny, półformalny lub nieformalny. Każdy z nich cechuje się innym dress codem oraz inną specyfikacją miejsca w którym odbędzie się ceremonia. W Polsce najczęściej wybierany jest ślub półformalny. Ale to dopiero początek - teraz czas odkryć co Was urzeka i czego pragniecie na swoim ślubie.

* Styl boho - zdecydowany faworyt, który utrzymuje się w trendach od dłuższego czasu. Styl ma nawiązywać do dawnej cyganerii i łamać konwenanse. Cechuje je lekkość, artystyczny nieład oraz stylistyczny powrót do "dzieci kwiatów".

* Styl vintage - przedstawia stylistykę minionych epok połączoną z elementami współczesnymi. Wystój powinien być elegancki, w detalach mogą pojawić się koronki, bogata biżuteria, pióra oraz żywe kwiaty.

* Styl romantyczny - subtelny, delikatny i klimatyczny. Dominuje pastelowa kolorystyka i delikatne kompozycje z kwiatów w towarzystwie świec - naturalne światło i ciepło jakie daje stworzą niepowtarzany klimat.

* Styl rustykalny - to styl sielski, nawiązuje do natury. W aranżacji powinny się znaleźć elementy drewniane, mchy, juta oraz kwiaty.

* Styl glamour - dominują dodatki w złocie lub srebrze, kryształy i okazałe dekoracje. Jego wytworność wprawia w zachwyt. Ten styl jest kwintesencją luksusu, elegancji i przepychu.

Jeżeli którykolwiek z powyższych jest bliski Waszemu sercu zdecydowanie łatwiej będzie Wam szukać inspiracji i dodatków które uświetnią Wasz magiczny dzień.

CDN#jasmine #weddingplanner #ślubnetrendy #ślub #styl #glamour #vintage #boho #rustykalny #romantyczny #love #milosc #couplegoals

52 wyświetlenia0 komentarzy